Notice: Undefined variable: title1 in /var/sentora/hostdata/kasvumaja/public_html/catalog/view/theme/kasvuhoone/template/information/information.tpl on line 17

Ennekõike peaks kasvuhoone asuma hästi valgustatud kohas. Päikesevalgus peaks sellele langema nii kaua kui võimalik. Kõige parem oleks kui kasvuhoone otsasein paikneks lõuna poole kuna talvel ei tuiska otsaseinad pea kunagi täis. Päikesevalgusel on sellisel juhul võimalik hõlpsasti kasvuhoonesse saada ning seda soojana hoida. Talvekuudel tuleb ka lumi kiiremini maha. Eestis ei tuiska tavaliselt lõunapoolne otsasein pea kunagi täis. See tähendab seda, et lõunapoolsel otsaseinal ei hakka olema rohkelt lund mis takistaks päikesevalgusel kasvuhoonesse pääseda.

Kui tegemist on viil- või kaarkatusega kasvuhoonega, siis ei ole soovitatav seda hoonetele või aiale väga lähedale paigaldada. Talvel segab see katuselt lume maha libisemist ning võib viia kasvuhoone purunemiseni. Kevadeks on sellisel juhul lumehang üsna suureks paisunud ning selle sulamine võtab kaua aega. Samuti ei sula ning ei kuiva sellisel juhul maapind piisavalt kiirelt ära.

Posted by Kasvumaja meeskond